JAK VYVLOŽKOVAT KOMÍN?

Pro svou bezpečnost vložkujte komín vždy pouze certifikovanými komínovými vložkami! 

Zakoupit je můžete zde

 

Určíme v jaké výšce se bude kouřovod vedoucí ze spotřebiče napojovat na komín. Poté vyměříme a vybouráme otvory viz (obr.1) pro sopouch (T-kus), čistící díl a kondenzátní jímku.

Snýtujeme kondenzátní jímku, čistící díl a sopouch (T-kus) viz (obr.2), v případě potřeby můžeme mezi jednotlivé díly zakomponovat rovné díly 25cm, 50cm nebo 100cm a můžeme připevnit distanční objímku na sopouch viz (obr.3).

Poté celý komplet osadíme stabilně na základ komínu viz. (obr.4).

 

      obr.1   Vlozkovani_kominu_1.png    obr. 2   Vlozkovani_kominu_2.png 

      obr. 3  Vlozkovani_kominu_3.png     obr.4   Vlozkovani_kominu_4.png

 

Snýtované nerezové vložky upevníme na lano (může se použít vložka s poutky, za které se lano upevní) viz (obr.5) a spouštíme potřebné rovné díly dolů do komína. Pokud je to potřeba, dáváme každé 3m distanční objímku pro vycentrování vložek v komínové šachtě viz (obr.6).

      obr.5   Vlozkovani_kominu_5.png    obr.6   Vlozkovani_kominu_6.png 

 

Spuštěné díly spojíme se sopouchem (T-kusem) viz. (obr.7). Dále osadíme komínovou krycí desku nebo komínový kryt - hlavici, aby se zabránilo zatékání vody do komína viz. (obr.8).

      obr.7   Vlozkovani_kominu_7.png    obr.8   Vlozkovani_kominu_8.png

 

Koncovou rouru necháme koukat cca 25cm nad komínem viz. (obr. 9).V případě potřeby se v půdním prostoru osadí do připraveného otvoru druhý kontrolní/čistící díl viz. (obr.10) a osadíme nerezový límec cca 3cm nad komínovou desku nebo komínový kryt - hlavici. 

      obr.9   Vlozkovani_kominu_9.png    obr.10   Vlozkovani_kominu_10.png

 

   Díry v komínu zazdíme a upravíme viz (obr.11).

      obr.11  Vlozkovani_kominu_11.png