JAK VYVLOŽKOVAT KOMÍN?

Pro svou bezpečnost vložkujte komín vždy pouze certifikovanými komínovými vložkami! 

Zakoupit je můžete zde

 

Určíme v jaké výšce se bude kouřovod vedoucí ze spotřebiče napojovat na komín. Poté vyměříme a vybouráme otvory viz (obr.1) pro sopouch (T-kus), čistící díl a kondenzátní jímku.

Snýtujeme kondenzátní jímku, čistící díl a sopouch (T-kus) viz (obr.2), v případě potřeby můžeme mezi jednotlivé díly zakomponovat rovné díly 25cm, 50cm nebo 100cm a můžeme připevnit distanční objímku na sopouch viz (obr.3).

Poté celý komplet osadíme stabilně na základ komínu viz. (obr.4).

 

      obr.1   Vlozkovani_kominu_1.png    obr. 2   Vlozkovani_kominu_2.png 

      obr. 3  Vlozkovani_kominu_3.png     obr.4   Vlozkovani_kominu_4.png

 

Snýtované nerezové vložky upevníme na lano (může se použít vložka s poutky, za které se lano upevní) viz (obr.5) a spouštíme potřebné rovné díly dolů do komína. Pokud je to potřeba, dáváme každé 3m distanční objímku pro vycentrování vložek v komínové šachtě viz (obr.6).

      obr.5   Vlozkovani_kominu_5.png    obr.6   Vlozkovani_kominu_6.png 

 

Spuštěné díly spojíme se sopouchem (T-kusem) viz. (obr.7). Dále osadíme komínovou krycí desku nebo komínový kryt - hlavici, aby se zabránilo zatékání vody do komína viz. (obr.8).

      obr.7   Vlozkovani_kominu_7.png    obr.8   Vlozkovani_kominu_8.png

 

Koncovou rouru necháme koukat cca 25cm nad komínem viz. (obr. 9).V případě potřeby se v půdním prostoru osadí do připraveného otvoru druhý kontrolní/čistící díl viz. (obr.10) a osadíme nerezový límec cca 3cm nad komínovou desku nebo komínový kryt - hlavici. 

      obr.9   Vlozkovani_kominu_9.png    obr.10   Vlozkovani_kominu_10.png

 

   Díry v komínu zazdíme a upravíme viz (obr.11).

      obr.11  Vlozkovani_kominu_11.png

 

Vyvložkovat komín si můžete sami, nebo Vám vložkování může zajistit naše společnost NOVÝ KOMÍN s.r.o., kontaktujte našeho technika pro domluvení nezávazné prohlídky na základě, které Vám vypracujeme cenovu nabídku.

720/137 654

V případě nutnosti provádíme i frézování komínů.

Pro více informací o námi prováděném vložkování a frézování klikněte zde.